Zarezerwuj czas na dialog transformatywny

Mrągowo Sz(t)uka Dialogu, to projekt stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności komunikacji oraz prowadzenia debaty publicznej przy zastosowaniu metody Dialogu Transformatywnego. Głównym założeniem metody jest stworzenie takiej przestrzeni, w której komunikacja między stronami (osobami) przebiega w sposób jasny i z poczuciem własnej wartości, przy jednoczesnym zrozumieniu i szacunku, nawet przy głębokiej różnicy zdań. Dzięki tej metodzie możliwe jest bycie usłyszanym i nabranie pewności co jest dla nas ważne, zobaczenie nowych możliwości i tworzenie własnych rozwiązań.

Projekt zakłada cykl otwartych szkoleń dla mieszkańców, oraz serię spotkań dotyczących spraw ważnych dla mrągowskiej społeczności. Szkolenia mają charakter interaktywny, integrują teorię i praktykę za pomocą ćwiczeń, symulacji, analizy własnych doświadczeń oraz dyskusji i indywidualnej refleksji. W trakcie szkoleń uczestnicy będą nabierać umiejętności zamieniania swoich konfliktów w konstruktywne rozmowy. Wiedza zdobyta na szkoleniu pomoże nam później rozmawiać na tematy związane z Miastem w sposób, który zakłada szacunek i zrozumienie odmiennych zdań wszystkich uczestników dyskusji.

Chcemy poruszać tematy ważne dla Mrągowa i jednocześnie uczyć się rozmowy, która zakłada wzajemne wsparcie, zrozumienie i szacunek – mówi Donata Kobylińska Durka, Koordynatorka projektu – W całym procesie będą nas wspierać praktycy metody z Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z Gdańska, którzy poprowadzą cykl otwartych szkoleń dla mieszkańców naszego miasta. Zdobytą wiedzę będziemy praktykować podczas debat publicznych, ale także w codziennych sytuacjach, w których umiejętność komunikacji przydaje się najbardziej. 

Najbliższe szkolenie uczące metody dialogu transformatywnego odbędzie się już w połowie maja, natomiast pierwsze spotkanie otwierające cykl rozmów o tematach ważnych dla mrągowian będzie dotyczyło Bazy Mrągowo i odbędzie się 27 maja 2022. Szczegóły poniżej:

Mrągowo Sztuka Dialogu / RozmawiaMY o Bazie Mrągowo:

Poniedziałek 16.05.2022r.
godziny 9.00- 14.00

Szkolenie otwarte w duchu dialogu transformatywnego dla mieszkańców, (czym jest dialog, jak możemy inaczej rozmawiać, jak słuchać i być wysłuchanym, jak zadbać o jakość rozmowy, gdy ponoszą nas emocje)
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką komunikacji.

Poniedziałek 16.05.2022r.
godziny 17.00- 20.00

RozmawiaMY o BAZIE. Poruszymy ważny dla Mrągowa temat Bazy. Będzie to spotkanie wprowadzające w temat. W procesie poprowadzą nas praktycy metody z Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z Gdańska:  Magdalena Dittmer i Łukasz Kwiatkowski

Wtorek 17.05.2022r.
godziny 17.00- 20.00

RozmawiaMY o…? kolejnych tematach, które są ważne, które warto poruszyć. Chcemy dowiedzieć się o czym warto rozmawiać i o czym chcą rozmawiać mrągowianie. Podczas spotkania chcemy zebrać propozycje kolejnych tematów rozmów. 

Piątek 27.05.2022r.
godziny 18.00- 21.00

Mrągowo Sztuka Dialogu / RozmawiaMY o Bazie – główne spotkanie rozpoczynające cykl – „RozmawiaMY o ..” Będzie to wydarzenie towarzyszące Regatom Żeglarskim organizowanym przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe. Liczymy na spotkanie i dialog osób związanych z Bazą Mrągowo, jednak chcemy rozmawiać ‘szeroko” o sporcie o pomysłach , potrzebach wyzwaniach, im więcej różnorodnych poglądów i perspektyw, tym większa szansa na ciekawe, wartościowe rozwiązania.  Zapraszamy serdecznie do udziału. 

Wszystkie spotkania będą się odbywały w Mrągowskim Centrum Kultury w  Sali ORBITA  oraz Kameralnej. 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Więcej o projekcie i dialogu transformatywnym na www.zlaprozwoj.pl
W razie pytań zachęcamy do kontaktu. 

Fundacja ZŁAP ROZWÓJ 

Donata Kobylińska 
Koordynator Projektu
Mrągowo Sz(t)uka Dialogu

+48 601 464 737

W duchu dialogu transformatywnego, czyli sposobu komunikacji opartego na zrozumieniu i szacunku, będziemy rozmawiać o tematach ważnych dla naszego Miasta.

Będzie to okazja, by dowiedzieć się czym jest dialog transformatywny, doświadczyć mocy tej metody, poznać ciekawych ludzi inne podejście do rozmowy. 

Będzie to również przestrzeń do rozmów o Mrągowie, o sprawach ważnych dla nas i naszej społeczności. Zachęcamy, by zabrać otwarty umysł i swoje pomysły na Mrągowo.

Spotykamy się w Sali Kameralnej Mrągowskiego Centrum Kultury.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Nie wymaga bycia na wcześniejszych szkoleniach.

Serdecznie zapraszamy!