RozmawiaMY o BAZIE Mrągowo podsumowanie spotkania 27.05

Dziękujemy za udział w spotkaniu RozmawiaMY o Bazie Mrągowo!

To był dialog TRASFORMATYWNY!!!  Było „gorąco”, emocjonująco, trudno, intensywnie i konstruktywnie. Było otwarte wyrażanie swoich poglądów i zgłaszanie pomysłów,

Spotkanie było nagrywane przez ekipę Młodzieżowych Mediów Obywatelskich i MFM  TV. Całościowe nagranie oraz wypowiedzi uczestników zaprezentujemy już wkrótce na www.zlaprozwoj.pl oraz @mragowoSztukaDialogu  i @zlaprozwoj

Dyskusję rozpoczęto wstępną prezentacją rozwiązań, przygotowaną przez Magistrat pod kierunkiem Burmistrza i Przewodniczącego Rady Sportu. (link do prezentacji)

Zaprezentowano wstępne założenia Burmistrza i Przewodniczącego Rady Sportu w sprawie utworzenie  multuidyscyplinarnej szkoły sportowej  prowadzonej przez Miasto, we współpracy z mrągowskimi klubami sportowymi.  Warunkiem realizacji tego projektu stawianym przez Burmistrza jest nieodpłatne przekazanie nieruchomości i gruntów.

Zaproponowane rozwiązania wywołały dyskusję.

Starosta odnosząc się do uregulowań prawnych podkreśliła, że do tej pory nie zaistniały formalne działania ze strony Miasta dotyczące przejęcia szkoły. Starosta nie zgodziła się na proponowane warunki zaproponowała nieodpłatne wieloletnie (0-15 lat) użyczenie nieruchomości w zamian za przejęcie prowadzenia szkoły przez miasto.

Wypowiadali się trenerzy, rodzice, żeglarze, wychowankowie i sympatycy Bazy, odnosząc się do przedstawionych propozycji.

Poniżej przedstawiamy poruszane wątki (przedstawione również w załączeniu na flipchartach ilustrujących niniejszą informację)

  • Uczestnicy wyrażali obawy o dalsze losy szkoły, nieruchomości „Czy miasto nie sprzeda, czy powiat nie sprzeda?”
  • Większość uczestników podkreślała potrzebę renegocjowania decyzji władz i potrzebę dialogu między włodarzami, padały głosy o „potencjale w mieście, jeśli Pan Burmistrz się uelastyczni”
  • „Brak decyzji władz co do warunków przekazania, co blokuje dalsze rozmowy”
  • Zaproponowano zorganizowania referendum skierowanego do mieszkańców  z intencją poznania opinii mieszkańców
  • Dyskutowano o rozwijaniu Mrągowskiego Ośrodka Sportu odnosząc się do przykładów rozwiązań z Giżycka

JAKO KLUCZOWE I NIEZBĘDNE PODKREŚLONO POTZREBĘ DIALOGU WŁADZ W TEJ SPRAWIE

Uczestnicy, poproszeni o krótkie podzielenie się wrażeniami dotyczącymi spotkania i dyskusji,  tak podsumowywali w dwóch słowach spotkanie:

#wiem więcej  # muszasiędogadać

#Gdzie jest Burmistrz?

#kompromisy # tak dla MOS #kasawładza

#dziekuje #wiemwięcej #uświadomićrodziców #klubdlarodzicównajwiekszychsponsorów

#nic mi  nie przychodzi do głowy

# rozwój mosu

# szanowaćzasadydialogu #fajnespotkanie #wiemwięcej

#mrągowosztukadialogu

#dialog

#dziękujemy

Rozmawiali:

Mieszkańcy Mrągowa, rodzice młodych sportowców,  Starosta Mrągowska, Kierownik Wydziału Oświaty, przedstawiciele Mrągowskiego Ośrodka Sportowego, Radni Powiatowi i Miejscy,  Trenerzy i nauczyciele, Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego( dawny ZOS BAZA), żeglarze – wychowankowie BAZY, facylitatorzy społeczni naszego projektu.